Εκλογες για τον Προεδρο του Νεου Φορεα

ΑΕΔΔ

Μέλη της Ανεξάρτητης Επιτροπής Διαδικασιών & Δεοντολογίας

Νίκος Κ. Αλιβιζάτος, Πρόεδρος, ομ. καθηγητής ΕΚΠΑ

Παντελής Αβραμίδης, επιχειρηματίας

Γιάννης Αναστασάκος, Μηχανικός

Πάνος Αναστασιάδης, καθηγητής Πανεπιστημίου Κρήτης

Τάκης Αναστόπουλος, διευθυντής ε.τ. Ευρωπαϊκής Επιτροπής

Αντώνης Βγόντζας, δικηγόρος

Μανώλης Βελεγράκης, δικηγόρος

Γιάννης Βούλγαρης, καθηγητής Παντείου Πανεπιστημίου

Νικηφόρος Διαμαντούρος, ακαδημαϊκός

Θεόδωρος Καρούνος, ερευνητής ΕΜΠ

Ξενοφών Κοντιάδης, καθηγητής Παντείου Πανεπιστημίου

Θανάσης Λεβέντης, μέλος διοίκησης ΓΣΕΕ

Αχιλλέας  Μητσός, γενικός διευθυντής ε.τ. Ευρωπ. Επιτροπής

Νίκος Μπίστης, πρώην υφυπουργός

Κώστας Πανταζής, δικηγόρος

Λίνα Παπαδοπούλου, αναπλ. Καθηγήτρια ΑΠΘ

Σπυριδούλα Πρεσβεία, πρ. ανεισαγγελεύς Εφετών

Δημήτρης Ρέππας, πρώην Υπουργός

Νίκος Στυλιανίδης, δικηγόρος

Πέτρος Σφηκάκης, δικηγόρος

Γιώργος Σωτηρέλης, καθηγητής ΕΚΠΑ

Κώστας Τριάντης, επ. καθηγητής ΕΚΠΑ

Λουκάς Τσούκαλης, ομ. καθηγητής ΕΚΠΑ

Νίκος Φαλδαμής, οικονομολόγος

_._

 

ΔΙΚΤΥΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ

Ομάδα Εκλογικών Κέντρων

Νότης Παρασκευόπουλος (Συντονιστής Εκλογικών Κέντρων)
Σωτήρης Ζώτος
Θόδωρος Καρούνος
Δημήτρης Κατσικάρης
Κανέλλος Λάλος
Γιώργος Τσιτσιλιάνος
Μάρω Φασσέα (Τεχνική Σύμβουλος )

 

Ομάδα Θεσμικών Θεμάτων

Λάμπρος Πάσχος (Συντονιστής)
Γιάννης Αλεξάκης
Νίκος Αλεξόπουλος
Παναγιώτης Δημητρόπουλος
Νίκος Παπαγγελής
Παναγιώτης Ζαρίφης

 

ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΟ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Παναγιώτης Μαΐστρος
Αντώνης Δημόπουλος
Παναγιώτης Καλαντζής
Νίκος Αλαμπάνος
Ανδρέας Ανδρεόπουλος

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Μιχάλης Τιμοσίδης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Δράμας Φλώρος Κωνσταντίνου

Έβρου Απόστολος Φωτιάδης

Καβάλας Δημήτρης Παπαδόπουλος

Ξάνθης Χαράλαμπος Αθανασόπουλος

Ροδόπης Μαρία Καρδίμη

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Στέλιος Καμπούρης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Λέσβου Μιχάλης Σκουρκέας

Λέσβου Δημήτριος Κουμελάς

Σάμου Παναγιώτης Ζαβουδάκης

Σάμου Βασίλειος Μανταγάς

Χίου Ανθίππη Ζαννάρα

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Μάκης Παρασκευόπουλος

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Αιτωλοακαρνανίας Πάνος Κατσινούλας

Αιτωλοακαρνανίας Χρήστος Κορδολαίμης

Αχαΐας Χρήστος Μπούρας

Ηλείας Τζίμης Οικονομίδης

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Γιάννης Βλατής

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Γρεβενών Ευαγγελία Ζιώγα

Καστοριάς Κώστας Εμμανουήλ

Κοζάνης Μάρκος Φλώρος

Φλώρινας Φανή Ρίζου

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Μιχάλης Ράπτης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Άρτας Αλέξανδρος Σερέτης

Θεσπρωτίας Σπύρος Πανταζής

Ιωαννίνων Εμμανουήλ Καπελλίδης

Πρέβεζας Αλέξανδρος Παπαγιαννίδης

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Λεωνίδας Αλατάς

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Καρδίτσας Βασίλειος Νίκου

Λάρισας Φίλιππος Σαμαράς

Μαγνησίας Φώτης Λαμπρινίδης

Τρικάλων Λωρέν Κασσοπούλου

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Γιώργος Βασιλόπουλος

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Ζακύνθου Δημήτρης Ποταμίτης

Κερκύρας Νίκος Τισαρχόντου

Κεφαλληνίας Διοσύσης Μαρκάτος

Λευκάδας Παναγής Σταύρακας

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Γιώργος Λυσαρίδης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Ημαθίας Γιάννης Χασιώτης

Θεσσαλονίκης Γιάννης Μακρής

Κιλκίς Χρήστος Ανθρακίδης

Πέλλας Νίκος Τσακίρης

Πιερίας Μαρία Μίχου

Σερρών Πασχάλης Αγγελίδης

Χαλκιδικής Άγγελος Πράτσας

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Άρης Ροζάκης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Ηρακλείου Γιώργος Γιαχνάκης

Λασιθίου Νίκος Παπαδάκης

Ρεθύμνου Ευάγγελος Μουνδριανάκης 

Χανίων Νίκος Χαζιράκης

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Φώτης Χατζηδιάκος

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Δωδεκαννήσου Αντώνης Κολιάδης

Δωδεκαννήσου Βασίλης Πίτσης

Κυκλάδων Δημήτρης Μπάιλας

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Τάσος Αποστολόπουλος

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Αργολίδας Ανδρέας Πουλάς

Αρκαδίας Βαγγέλης Παπούλιας

Κορίνθιας Χρήστος Γκιλίτσης

Λακωνίας Γιώργος Πουλοκέφαλος

Μεσσηνίας Παναγιώτης Παπαδόπουλος

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Υπεύθυνος Περιφέρειας

Δημήτρης Κατσούλης

Υπεύθυνοι ανά Νομό

Βοιωτίας Γιώργος Μουλκιώτης

Βοιωτίας Κώστας Γκιζίμης

Ευβοίας Γιώργος Μπαντούνας

Ευρυτανίας Βασίλης Καραμπάς

Φθιώτιδας Θωμάς Στάικος

Φωκίδας Απόστολος Καραχάλιος

 

Υπεύθυνος Εκλογικών Κέντρων Εξωτερικού

Τάκης Αναστόπουλος